Prosinec 2012

Vánoční vykrmená husokachna již v prodeji!

7. prosince 2012 v 9:10 | ocg


Pod názvem barbarie by se měly prodávat pouze kachny, jež byly vyšlechtěny ve Francii v roce 1871 (Canard Barbarie neboli "barbarská kachna") z divokých létavých kachen pocházejících z Indie a Afriky. Tyto divoké kachny hnízdily na stromech, měly maso silné kořenné chuti s agresivní vůní (pachem) pižma.

Chovaným létavým kachnám se říkalo "pižmovky" nebo "kachny bradavičnaté". Koncem 20. století šlo šlechtění ve Francii ještě dál, cílem bylo zbavit maso barberie příliš agresivní pižmové vůně. Vznikla "kachna z Nantes" (Canard de Nantes), což je vlastně dnešní podoba Canard Barbarie.

"Husokachna" ("husokačer") je tedy nesprávný název jednak pro barbarii, především však pro křížence kachny pižmové a kachny bílé neboli "mularda", což je obvykle kříženec kačera pižmovky a rouenské kachny. Tato drůbež není moc sádelnatá, maso je kvalitnější, jemnější, je méně tučné, má tmavší barvu a výraznější chuť. Nejde však o divoké kachny, jak se mnozí domnívají.

Kachny mají okolo tří kil, kačeři přes čtyři kila. Proto se kachnám a kačerům, kteří jsou větší, říká lidově "husokachna" a/nebo "husokačer". Většina strávníků řadí husokachny mezi delikátní pochutinu těžšího kalibru.

Objednávat můžete zde: e-shop


Čerstvé maso z českých farem domů, firem i do restaurací

Prodáváme a rozvážíme čerstvé chlazené maso v kuchyňské úpravě do restaurací, firem a domácností. Na přání lze maso dodat i hluboce zmrazené. Orientujeme se především na Prahu a bezprostřední okolí.

Prodáváme čerstvé jehněčí maso z českých chovů a farem, dále telecí maso, vepřové maso, vepřové speciality (mléčná selátka, domácí jitrnice, jelita, tlačenky) a kuřecí speciality (baby kuřátka, kuřecí prsa supreme). Celoroční prodej zvěřiny. Nabídka sezónního zboží - bio ovčí sýry, kozí sýry, bio ovčí jogurty. Prodáváme také exotické maso, čerstvé ryby a plody moře, kvalitní vína a mraženou zeleninu.

Rozvoz objednávek domů i do zaměstnání.Pravidelné dodávky masa pro restaurace, firmy a domácnosti. Staňte se našimi fanoušky na sítích Facebook, YouTube a Blog.cz.