Pravá česká vinná klobása speciál - hurá, Vánoce jsou tady!

4. prosince 2011 v 16:32 | ocg
Vánoce se nezadržitelně blíží, proto i letos pro Vás máme oblíbenou vánoční pochoutku. Vinnou klobásu speciál připravujeme podle cca 100 let staré tradiční české receptury, z na hrubo mletého vepřového masa. Při výrobě vinných klobás používáme pouze kvalitní suroviny, proto jsou naše vinné klobásy tak oblíbené...

Právě teď, v předvánoční a vánoční čas, je ta správná doba na ochutnání lahodné české vinné klobásy.

Dobrou chuť!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama

Čerstvé maso z českých farem domů, firem i do restaurací

Prodáváme a rozvážíme čerstvé chlazené maso v kuchyňské úpravě do restaurací, firem a domácností. Na přání lze maso dodat i hluboce zmrazené. Orientujeme se především na Prahu a bezprostřední okolí.

Prodáváme čerstvé jehněčí maso z českých chovů a farem, dále telecí maso, vepřové maso, vepřové speciality (mléčná selátka, domácí jitrnice, jelita, tlačenky) a kuřecí speciality (baby kuřátka, kuřecí prsa supreme). Celoroční prodej zvěřiny. Nabídka sezónního zboží - bio ovčí sýry, kozí sýry, bio ovčí jogurty. Prodáváme také exotické maso, čerstvé ryby a plody moře, kvalitní vína a mraženou zeleninu.

Rozvoz objednávek domů i do zaměstnání.Pravidelné dodávky masa pro restaurace, firmy a domácnosti. Staňte se našimi fanoušky na sítích Facebook, YouTube a Blog.cz.