Květen 2011

Víte co jíte? Od příštího týdne prodáváme Limousine tele!

17. května 2011 v 22:09 | ocg
Pro zkvalitnění námi poskytovaných služeb a pro větší informovanost našich nových i pravidelných zákazníku, přinášíme více informací o dobytku, který u nás zákazníci mohou zakoupit. V rámci možností a dle časové vytíženosti, se budeme snažit tento trend dodržovat a přinášet tak informace o mase, které v našem e-shopu zakoupíte.

Limousine, česky též "limuzín" je masné plemeno skotu pocházející z francouzských regionů Limousin a Marche. V Čechách se úspěšně používá k zušlechťování stád a k produkci kříženců (nejčastěji s českým strakatým skotem). První rodokmen Limousinů byl založen v roce 1886. Zajímavostí je, že nástěnné malby skotu v Lascaux ve Francii se podobají dnešním Limousinům. Barva-červená-celoplášťová, mulec, končetiny a oblasti očí jsou světlejší. Živá hmotnost dospělého jedince: 650-1000 kg.

Dne 20.5. bude poraženo Limousine tele - francouzské plemeno masného skotu. Stáří 8 měsíců, oblast chovu ČR - Moravskoslezské Beskydy. Prodej v našem e-shopu od 23.5.Ovčácký den olomouckého kraje - SKI areál Hlubočky

10. května 2011 v 6:48 | ocg
Zveme vás na Ovčácký den olomouckého kraje - sobota 21.5.2011 od 10:00 SKI areál Hlubočky.

Program: výstavka typických zástupců plemene Romney Marsh, ukázka pasení ovcí a manipulace se stádem pomocí ovčáckých psů, stříhání ovcí, ošetření a třídění vlny, zpracování vlny ve faremních podmínkách (plstění, předení), ukázka faremního zpracování mléka - výroba sýrů. Živá hudba, speciality z jehněčího masa a ovčí sýry.

Těšíme se na vás!

Čerstvé maso z českých farem domů, firem i do restaurací

Prodáváme a rozvážíme čerstvé chlazené maso v kuchyňské úpravě do restaurací, firem a domácností. Na přání lze maso dodat i hluboce zmrazené. Orientujeme se především na Prahu a bezprostřední okolí.

Prodáváme čerstvé jehněčí maso z českých chovů a farem, dále telecí maso, vepřové maso, vepřové speciality (mléčná selátka, domácí jitrnice, jelita, tlačenky) a kuřecí speciality (baby kuřátka, kuřecí prsa supreme). Celoroční prodej zvěřiny. Nabídka sezónního zboží - bio ovčí sýry, kozí sýry, bio ovčí jogurty. Prodáváme také exotické maso, čerstvé ryby a plody moře, kvalitní vína a mraženou zeleninu.

Rozvoz objednávek domů i do zaměstnání.Pravidelné dodávky masa pro restaurace, firmy a domácnosti. Staňte se našimi fanoušky na sítích Facebook, YouTube a Blog.cz.