Je jehněčí maso zdravé?

7. července 2010 v 15:18 | ocg
Odpověď na tuto otázku je prostá - ANO je! Jehněčí maso obsahuje látky důležité pro vývoj a fungování lidského organismu. Je zdrojem snadno vstřebatelného železa, které přispívá krvetvorbě, metabolismu a také vývinu dětského mozku. Obsahuje také zinek, prospěšný pro růst, tvorbu spermií, zrak, chuť i čich, hojení ran a obranyschopnost. Jehněčí bílkoviny jsou díky skladbě esenciálních aminokyselin i díky svému množství v mase pro lidské tělo velmi přínosné. Vitaminy skupiny B napomáhají fyzické i psychické vitalitě, posilují zrak, kůži, podporují správnou funkci mozku i tvorbu červených krvinek. Jehněčí maso obsahuje vitaminy B1, B2, B3, B4, B6 a zejména vitamin B12. Jehněčí maso je také významným zdrojem vitamínu D, důležitého pro stavbu kostry. Jehlěčí maso koupíte v našem e-Shopu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama

Čerstvé maso z českých farem domů, firem i do restaurací

Prodáváme a rozvážíme čerstvé chlazené maso v kuchyňské úpravě do restaurací, firem a domácností. Na přání lze maso dodat i hluboce zmrazené. Orientujeme se především na Prahu a bezprostřední okolí.

Prodáváme čerstvé jehněčí maso z českých chovů a farem, dále telecí maso, vepřové maso, vepřové speciality (mléčná selátka, domácí jitrnice, jelita, tlačenky) a kuřecí speciality (baby kuřátka, kuřecí prsa supreme). Celoroční prodej zvěřiny. Nabídka sezónního zboží - bio ovčí sýry, kozí sýry, bio ovčí jogurty. Prodáváme také exotické maso, čerstvé ryby a plody moře, kvalitní vína a mraženou zeleninu.

Rozvoz objednávek domů i do zaměstnání.Pravidelné dodávky masa pro restaurace, firmy a domácnosti. Staňte se našimi fanoušky na sítích Facebook, YouTube a Blog.cz.